zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Sedmá generace 2/2019: Jaký svět, takový sport

12.05.2019
Obecné
Sedmá generace 2/2019: Jaký svět, takový sport

Sportem ku zdraví přírody a společnosti? Změní středoškoláci klima? Jak dopadá boj proti palmovým plantážím?

Prospívají trvalé travní porosty naší krajině? Je Vodní dílo Nové Mlýny zločinem proti přírodě? Jak se server iDNES.cz staví k divoké přírodě a zvířatům? Nastanou ekologickému zemědělství lepší časy? Jak udělat tmu? Vyhnou se naše lesy masivní chemizaci? Jak vypadá ekoterorismus s lidskou tváří? Čím ne/prospívají umělá hnojiva? Jak žít ve vesmíru? Odpovědi nejen na tyto otázky najdete v novém čísle časopisu Sedmá generace.

V tématu čísla přibližujeme sociální, environmentální, lidsko-právní či zvířecko-právní aspekty sportu a turistiky. Dále se můžete těšit na kauzu novomlýnských nádrží, texty o světelném smogu, používání chemie v lesích a hnojiv v zemědělství, zatravňování a zalesňování půdy či o mediálním zobrazování divoké přírody a zvířat.

Všímáme si též aktuálního klimatického stávkového hnutí středoškoláků a změn vedoucích k větší pestrosti evropských polí. Nabízíme i překlady - Naomi Kleinová nahlíží klimatickou změnu z mezinárodní perspektivy a kosmolog Brian Thomas Swimme se zamýšlí nad tím, jak žít ve vesmíru. Nechybí reflexe knihy Bedřicha Moldana Civilizace na planetě Zemi či filmů Vrt a Žena na válečné stezce.

V rozhovorech zpovídáme Aisyah Odist a Filipa Žitníka na téma zpracování plastových odpadů, primatolog Stanislav Lhota nám pak na závěr přibližuje komplikované palmové bojiště. Součástí vydání jsou pravidelné sloupky Terrapie, La Lupa a Bioastrologické zatmění, stejně jako rubriky Librarium, Vaše ohlasy, Ekologický kompost a Občanský kalendář.

Seznam všech článků čísla naleznete ZDE. Tištěná verze Sedmé generace je k dostání na jednom z prodejních míst, e-verze pak na Publero.com, Floowie.com nebo Rajknih.cz. Informace o předplatném 7.G najdete tady.

Dobrý výhled na hvězdy přeje

redakce 7.G

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
1
2. 2021
1.2-1.11.2021 - Seminář, školení
Litomyšl, Plzeň, Žďár nad Sázavou, Karlovy Vary, Znojmo, Liberec, Modrá, Tábor, Olomouc, Kutná Hora
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí