zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Startuje rallye elektromobilů

18.05.2019
Ekologická auta
Startuje rallye elektromobilů

V Táboře dnes odstartoval osmý ročník Czech New Energies Rallye, nejvýznamnější tuzemské soutěže pro elektromobily a vozy s alternativním pohonem. Společnost Siemens, dodavatel komplexního řešení pro nabíjecí infrastrukturu elektromobilů, je technologickým partnerem třídenního podniku. Rallye se koná pod hlavičkou Mezinárodní automobilové federace.

Czech New Energies Rallye se uskuteční ve dnech 16. až 18. května v jižních Čechách, centrem soutěže je Český Krumlov. Pořadí určuje dodržování pořadatelem stanovené průměrné rychlosti, letos poprvé však budou přihlášené posádky hodnoceny podle regulí Mezinárodní automobilové federace (FIA) také

na základě spotřebované energie. Během tří dnů účastníci ujedou na 620 km. Kromě speciálního testu na uzavřeném okruhu v Českých Budějovicích, který kopíruje rychlostní zkoušku souběžně konané 47. Rallye Český Krumlov, probíhá klání ekologických vozidel v běžném provozu bez jakýchkoliv uzavírek. Czech New Energies Rallye je součástí třináctidílného světového poháru elektromobilů, který FIA organizuje.

Společnost Siemens posílí jako technologický partner akce místní dobíjecí infrastrukturu a poskytne pro potřeby soutěže rychlonabíjecí stanici CPC 50 kW. Ta bude umístěna na výstavišti v Českých Budějovicích a poslouží závodníkům, delegátům FIA i organizátorům. CPC (Compact Power Charger) 50 kW nabízí široký rozsah výstupního napětí na DC konektorech - 30 až 920 V, což umožňuje efektivně nabíjet elektromobily s různou úrovní palubního napětí trakční baterie. Díky těmto vlastnostem je mimořádně vhodná pro budování české páteřní nabíjecí infrastruktury. Siemens organizátorům navíc poskytne elektromobil BMW i3 ze své firemní flotily. Aktuálně český Siemens ve svém vozovém parku provozuje 10 elektromobilů, řidiči s nimi za poslední rok dohromady najeli přes 160 000 km.

Kromě dobíjecí infrastruktury budou Siemens na New Energies Rallye reprezentovat i dvě soutěžní posádky s řidiči Tomášem Hünerem, ředitelem pro oblast Smart Infrastructure a Ivo Hykyšem, manažerem pro elektromobilitu.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí