zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Za staré mobily vybavení pro stacionář

23.05.2019
Recyklace
Zpětný odběr
Za staré mobily vybavení pro stacionář

Sběrová kampaň společnosti ASEKOL s názvem Věnuj mobil nadále pomáhá nejen k ekologické likvidaci vysloužilých mobilních telefonů, ale i organizacím, které se jí účastní. Přerovská obecně prospěšná společnost Jsme tady díky odevzdání více než tisícovky starých mobilů získala příspěvek ve výši 15 000 korun na nové vybavení pro svůj stacionář.

Projekt zaměřený na sběr mobilních telefonů realizuje neziskově hospodařící společnost ASEKOL: ,,Starý mobil může být užitečný hned několikrát. Kromě úspory přírodních zdrojů a ochrany životního prostředí díky ekologické likvidaci navíc podpoří konkrétní organizaci, v jejíž prospěch byl mobil odevzdán," vysvětluje regionální manažer společnosti Zdeněk Kovářík.

Stacionář pro mladé lidi s tělesným a zrakovým postižením pomáhá v Přerově osobám, které vyžadují péči 24 hodin denně. Svojí činností zároveň pomáhá i rodinám klientů, které by jinak jen stěží zvládaly takto intenzivní psychicky i fyzicky náročnou péči zajišťovat. ,,Vítáme jakoukoli finanční pomoc. Přiznám se, že podpora všech, kteří do projektu Věnuj mobil svým vysloužilým přístrojem přispěli, mě velice mile překvapila. Náš stacionář si nesmírně cení každého, kdo jeho činnost podpoří," poděkovala všem účastníkům sběrové kampaně ve prospěch společnosti Jsme tady mluvčí Věra Saňková.

Odhadem se v České republice nachází až 8 milionů nepoužívaných mobilních telefonů. K recyklaci však dochází u pouhého 1 % z nich. Až dvě třetiny lidí mění svůj telefon z důvodu pořízení nového výkonnějšího přístroje. V rámci projektu Věnuj mobil se od jeho počátku sebralo více než 150 000 mobilů a na 2 100 kusů nových bylo věnováno potřebným.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí