zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Kroměříž začne používat podzemní a polopodzemní kontejnery

30.05.2019
Odpady
Kroměříž začne používat podzemní a polopodzemní kontejnery

Kroměřížská radnice připravuje změnu v systému shromažďování odpadů. Plánuje vybudovat polopodzemní a podzemní kontejnery. V příštích letech by se měly objevit na 35 stanovištích ve 13 lokalitách. Investiční záměr přijde podle projektanta zhruba na 25 milionů korun, město by rádo na jeho financování využilo dotace, sdělil dnes ČTK v tiskové zprávě mluvčí radnice Jan Vondrášek.

Podle místostarosty Karla Holíka (ČSSD) má nyní město ve 13 zmíněných lokalitách 53 stanovišť s 321 kontejnery o celkovém objemu 355 metrů krychlových. "Nově zde bude výrazně méně stanovišť, jen 150 kontejnerů, ale s asi celkem o 320 metrů krychlových větším objemem, a navíc získáme asi dvě desítky nových parkovacích míst," uvedl Holík.

Radnice chce nové kontejnery osazovat postupně. "Příští rok bychom rádi tyto kontejnery instalovali na náměstích Komenského a Milíčovo a před koupalištěm Bajda. Díky polopodzemním a podzemním kontejnerům kroměřížská náměstí a ulice jistě prohlédnou a budou pro oko turisty i našich občanů mnohem přitažlivější," doplnil Holík.

Další přínos by podle něj mělo představovat očekávané zvýšení produkce tříděného odpadu zhruba o 200 tun ročně. Ve většině lokalit by měly být vybudovány polopodzemní kontejnery, v historické části pak podzemní, které nenaruší historický ráz města. V samotném centru Kroměříže přitom dosud nádoby na separovaný odpad zcela chybějí.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí