zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

POZVÁNKA: konference Elektromobilita v praxi

27.05.2019
Doprava
Ekologická auta
POZVÁNKA: konference Elektromobilita v praxi

V úterý 4. června proběhne v Praze již 2. ročník konference Elektromobilita v praxi. Hlavním tématem budou zkušenosti s provozováním elektromobilů v hromadné i individuální dopravě a rozvoj dobíjecí infrastruktury v ČR.

V počtu prodaných elektromobilů i možností dobíjení je Česká republika stále na spodní části žebříčku evropských zemí. Očekává se však, že rok 2020, kdy v platnost vstoupí nové emisní limity pro automobily bude zlomový i v ČR. Konference představí první zkušenosti s využitím elektromobilů v ČR a to z prostředí měst i firem, podporu státu i možnosti financování elektromobility.

Velkým tématem nejenom konference stále zůstává rozvoj sítě dobíjení i otazníky s tím spojené: veřejné dobíjení vs. domácí, cenová politika hlavních provozovatelů dobíjecích stanic, ekologické dobíjení s využitím solární energie, možnosti akumulace energie, chytré městské dobíjení a další.

Plány a zkušenosti v rozvoji elektromobility představí na konferenci například představitelé dvou českých měst:Trutnov a Tábor vsadily na elektromobilitu a mají první zkušenosti i plány do budoucna - v oblasti nasazení elektromobilů v městské hromadné dopravě a v budování infrastruktury dobíjení.

Součástí konference bude výstava různých typů elektromobilů, včetně možnosti testovacích jízd.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí