zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

45 let pomoci přírodě a památkám - Příběhy nadšení

01.06.2019
Obecné
45 let pomoci přírodě a památkám - Příběhy nadšení

K příležitosti oslav 45 let dobrovolnictví pro přírodu a památky organizuje Hnutí Brontosaurus soutěž s názvem Příběhy nadšení. Může vám být povědomá, protože před pěti lety jsme uspořádali rovněž Příběhy nadšení. Tehdy šlo o Příběhy dobrovolníků a letos se zaměříme na Příběhy míst.


Chceme vytvořit mozaiku českého dobrovolnictví pro přírodu a památky od roku 1974 po současnost. Hledáme proto lokality, kterým dobrovolníci pomohli. Zajímají nás místa, kde budovali turistické značení, vysazovali stromovou alej, pomohli vyspravit hradní zeď nebo znovu vykopali zanesené sklepení.

"Chceme číst příběhy míst, kde se dobrovolníci starají o čištění vodních pramenů, ptačích budek nebo sečení luk a zámeckých parků. Těšíme se na místa, která někomu učarovala tak, že na nich zůstal otisk jeho rukou a ona se mu na oplátku otiskla do srdce," říká koordinátorka soutěže Lucie Nádeníková.

Jaký je příběh místa, které zachránili nebo o něj pečují dobrovolníci a jak jej péče proměnila? Co tam dokázali, prožili a které překážky museli překonat? Sepište krátce příběh onoho místa a spolu s fotografiemi nám ho zašlete. Ze všech příspěvků vybere odborná porota 12 absolutních vítězů. Ty pak zpracujeme do velké výstavy a jejich autory odměníme.

Příběhy sbíráme až do 8. srpna a vítěze vyhlásíme na perfektní akci "Dort pro Brontosaura 45" na zámku Veltrusy. Další podrobnosti k soutěži najdete na www.pribehy-nadseni.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí