zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Schwarzenegger se setkal s aktivistkou Thunbergovou

29.05.2019
Klimatické změny
Schwarzenegger se setkal s aktivistkou Thunbergovou

Bývalý herec a kalifornský guvernér Arnold Schwarzenegger se dnes poprvé setkal s 16letou švédskou aktivistkou Gretou Thunbergovou. Stalo se tak vpředvečer konference o klimatu R20 Austrian World Summit. Ve Vídni ji pořádá nevládní organizace R20 - Regions of Climate Action, kterou 71letý rakouský rodák založil.

Schwarzenegger a Thunbergová se podle rakouského listu Kurier vyslovili pro "větší ambice" a rychlejší přijímání opatření proti klimatické změně. Bývalý kulturista na twitteru zveřejnil společnou fotografii s drobnou dívkou, která stála u zrodu globálního hnutí školních stávek pro klima. "Musím připustit, že jsem byl fascinován, když jsem se setkal s Gretou Thunbergovou," napsal Schwarzenegger.

Mladou Švédku přijal také rakouský prezident Alexander Van der Bellen. "Obdivuji ji už dlouho," uvedla rakouský prezident na twitteru. "Greta a její spolubojovnice a spolubojovníci mi dávají naději, že s klimatickou krizí můžeme společně úspěšně zápolit," dodal bývalý šéf rakouských zelených.

Vídeňské konference o změnách klimatu se v úterý kromě Schwarzeneggera, Thunbergové a Van der Bellena zúčastní také například generální tajemník OSN António Guterres, americký astronaut Scott Kelly nebo norský lyžař Aksel Lund Svindal.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí