zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Čínská Aiways v Evropě nabídne sportovně-užitkový elektromobil

02.06.2019
Doprava
Ekologická auta
Čínská Aiways v Evropě nabídne sportovně-užitkový elektromobil

Čínská automobilka Aiways hodlá v příštím roce uvést na evropský trh sportovně-užitkový vůz s plně elektrickým pohonem. Informoval o tom list Financial Times (FT) na svých internetových stránkách. Podle listu by to měl být první elektromobil s čínskou značkou nabízený v Evropě.

Aiways plánuje začít v dubnu příštího roku své sportovně-užitkové elektromobily U5 pronajímat v Evropské unii, Švýcarsku a Norsku. Automobilka chce zajistit cenovou konkurenceschopnost svých vozů tím, že je bude nabízet pouze formou pronájmu prostřednictvím internetu.

"Pokud byste se vydali tradiční cestou, museli byste budovat síť prodejců a zatížit se náklady," uvedl výkonný viceprezident společnosti Aiways pro zahraniční aktivity Alexander Klose, který byl dříve šéfem čínských aktivit výrobce osobních vozů Volvo Cars.

Společnost Aiways zatím nerozhodla, jakou měsíční částku si bude za pronájem vozu U5 účtovat. Klose nicméně uvedl, že pokud by firma tento elektromobil prodávala, stál by "rozhodně" méně než 40.000 eur (zhruba milion Kč).

Automobilka Aiways již jedná s německou firmou Vehiculum, která se zabývá pronájmem automobilů přes internet. Šéf společnosti Vehiculum Lukas Steihilber uvedl, že Evropané by mohli mít z čínský automobilů obavy. Možnost pronájmu vozu namísto jeho koupě by však podle něj mohla pomoci tyto obavy překonat.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí