zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Obce ze Zlínského kraje získaly odměny za sběr starého elektra

05.06.2019
Recyklace
Zpětný odběr
Obce ze Zlínského kraje získaly odměny za sběr starého elektra

Nejlepší města a obce ve Zlínském kraji získaly ceny a finanční odměny v rámci třináctého ročníku tradiční soutěže ve třídění odpadů ,,O keramickou popelnici".

Slavnostní ceremoniál se uskutečnil koncem května v prostorách zámku v Napajedlech a certifikáty a šeky byly předány vítězům v jednotlivých kategoriích třídění vysloužilých elektrozařízení za účasti radní pro životní prostředí a zemědělství Zlínského kraje, paní Margity Balaštíkové. Soutěž je již tradiční součástí popularizačních aktivit na podporu třídění odpadů a předcházení jejich vzniku, které probíhají dlouhodobě a jsou výsledkem úzké spolupráce Zlínského kraje s kolektivními systémy.

Ocenění od společnosti ASEKOL za uplynulý rok získala obec Horní Němčí za celkový přístup ke zpětnému odběru elektrozařízení. Každý z obyvatelů Horního Němčí za sledované období odevzdal v průměru 4,1 kg vysloužilého elektra. Stejné množství elektrozařízení vytřídili rovněž občané Koryčan, které tak zvítězilo ve své kategorii a získalo věcné ceny a finanční odměnu. Prvenství za sběr drobného zařízení a baterií do červených kontejnerů si odneslo Staré Město, jehož občané vloni do speciálních stacionárních kontejnerů vytřídili průměrně 1 kilogram nepotřebného elektra a monočlánků.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí