zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Hlučín: Nová stanice kombinuje rychlodobíjení a CNG

26.06.2019
Doprava
Ekologická auta
Hlučín: Nová stanice kombinuje rychlodobíjení a CNG

Nová plnicí stanice na zemní plyn v ojedinělé kombinaci s rychlonabíjecí stanicí pro elektromobily se slavnostně otevírala ve středu 20. února v Hlučíně v areálu městské obchodní společnosti Teplo Hlučín. Měla by přispět k ekologizaci dopravy a tím i ke zlepšení ovzduší ve městě.

Stanice jsou vybaveny moderními technologiemi, které umožňují bezobslužný provoz nepřetržitě 24 hodin denně po celý rok. Pro společnost Teplo Hlučín je vybudovala havířovská firma Gascontrol. Celkové náklady na stavbu jsou 8 milionů korun, návratnost se očekává zhruba do pěti let.

"Čím budou plnící stanice CNG a elektrodobíjení dostupnější, tím větší je předpoklad, že se řidiči při koupi přikloní k výběru vozu šetrného k životnímu prostředí," uvedl starosta města Pavel Paschek.
,,Majitelé aut na stlačený zemní plyn z Hlučínska na stanici netrpělivě čekali, neboť další nejbližší jsou v Ostravě a Opavě. Věříme, že její zprovoznění bude podnětem pro další rozvoj mobility s alternativním pohonem včetně elektromobility," řekl ředitel společnosti Teplo Hlučín Petr Rončka. Elektřina bude minimálně v prvních týdnech zdarma.

Společnost Gaskontrol má se stavbou plnicích stanic bohaté zkušenosti, hlučínská je ale výjimečná.

,,Využití CNG v dopravě se věnujeme dlouhodobě. Postavili jsme už tři desítky menších i velkých plnicích stanic CNG, ale kombinace s rychlonabíjecí stanicí pro elektromobily byla i pro nás novinkou. Věříme, že bude úspěšná a inspirativní pro další města," doplnil Milan Slamečka, obchodní ředitel společnosti Gascontrol.

Kontakt na Zdravé město
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
INISOFT s.r.o.
19
1. 2021
19.1.2021 - Seminář, školení
Liberec, hotel Centrum Babylon
INISOFT s.r.o.
20
1. 2021
20.1.2021 - Seminář, školení
Praha, hotel Globus
INISOFT s.r.o.
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Olomouc, Clarion Congress
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Hotel Globus
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí