zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Pojeďte na výlet, máme pro vás tipy!

29.06.2019
Příroda
Ekologická dovolená, cestování
Pojeďte na výlet, máme pro vás tipy!

Hrady, zámky, města, rybníky, řeky, lesy, podzemní prostory, skalní města i technické zajímavosti tvoří nádhernou kulisu projektů, které se podařilo v uplynulých letech uskutečnit pomocí prostředků z Operačního programu Životní prostředí. Nechte se inspirovat k jejich návštěvě s naším on-line průvodcem PŮJDEM TUDY.

Naše tipy na výlety jsou určeny všem, jak motoristům, cyklistům, pěším či cestovatelům vlakem nebo autobusem. Nechceme konkurovat cestovatelským portálům, rádi bychom vám ale představili místa, jejichž společným jmenovatelem je úcta k životnímu prostředí a snaha zachovat přírodní krásy dalším generacím.

Tak krásné léto a šťastnou cestu!

Vybíráme z průvodce

Jizerka: osada a naučná stezka

Nejstarší naučná stezka spojuje vrchol Bukovec a unikátní přírodní rezervaci Rašeliniště Jizerky nedaleko horské sklářské osady Jizerka. Patří mezi nejstarší a nejnavštěvovanější naučné stezky v Jizerských horách. S pomocí evropských peněz byla zrekonstruována a nyní slouží školám i veřejnosti jako terénní výuková trasa.

Záchranná stanice Pasíčka

Areál záchranné stanice volně žijící zvěře a ekocentra u Boru u Skutče je plný klecí, voliér a výběhů. Expozice zvířat a ekovýchovné programy osloví hlavně děti a mládež.

Potštejn: Obnovený zámecký park

Park malebného barokního zámku prošel nedávno rozsáhlou revitalizací. Regenerace dřevin spolu s doplněním vhodných rostlin se podařila, nyní park poskytuje prostor pro relaxaci široké veřejnosti. Jeho skvostem je zejména Růžová zahrada ve francouzském stylu.

Vyškov: Hanácký statek

Replika selského stavení z 19. století vyrostla uprostřed Zooparku Vyškov. Představuje dřívější život lidí na venkově a unikátní chov původních plemen domácích zvířat.

Další tipy na výlety najdete v on-line průvodci PŮJDEM TUDY.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí