zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Ekologičtí aktivisté zablokovali ulice britských měst

16.07.2019
Klimatické změny
Ekologičtí aktivisté zablokovali ulice britských měst

Ekologičtí aktivisté včera po necelých třech měsících znovu zablokovali ulice Londýna a také dalších čtyř britských měst. Požadují urychlené kroky proti změnám klimatu a také stažení obvinění proti více než tisícovce zadržených účastníků dubnových protestů rovněž proti klimatickým změnám, uvedla agentura AP.

Stovky podporovatelů hnutí Extinction Rebellion zablokovaly silnici před londýnským Královským soudním dvorem. Další protesty se konaly v Glasgowě, Cardiffu, Bristolu a Leedsu.

V dubnu členové organizace Extinction Rebellion v britské metropoli blokovali několik silnic a mostů po dobu deseti dnů. Jejich cílem bylo u veřejnosti i mezi politiky vzbudit povědomí o "klimatické havárii", jak to nazývají.

Británie chce dosáhnout cíle nulových uhlíkových emisí do roku 2050. Aktivisté ale chtějí, aby si politická reprezentace stanovila ambicióznější termín - rok 2025.

Od 15. dubna do 25. dubna aktivisté na mnoha exponovaných místech metropole, jako jsou frekventované křižovatky, mosty či letiště, blokádami upozorňovali na své požadavky. Mezi ně patří také zřízení občanského shromáždění pro nalezení řešení ekologických problémů a to, aby vláda říkala pravdu o klimatických změnách.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí