zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Policie v Tennessee se kvůli drogám ve vodě obává o zdraví zvířat

23.07.2019
Voda
Příroda
Šlendryján
Policie v Tennessee se kvůli drogám ve vodě obává o zdraví zvířat

Policie v americkém státě Tennessee varovala obyvatele, aby nesplachovali drogu metamfetamin do záchodu; obává se, že tento stimulant požije vodní ptactvo. Látka se totiž může dostat i do dalších vodních zdrojů a doputovat až k aligátorům. Informuje o tom server The Guardian.

"Kachny, husy a další vodní ptactvo často navštěvují vodní plochy v areálu naší čističky a nám běhá mráz po zádech, když si představíme, co by mohl některý z ptáků ovlivněný metamfetaminem napáchat," uvedlo na facebooku policejní oddělení.

Úřady v městečku Loretto na jihu státu Tennessee doporučení zveřejnily po několika domovních prohlídkách, během kterých se podezřelí lidé snažili zbavit nelegálních látek právě spláchnutím do kanalizace. Podle policie by se drogy jako je metamfetamin, v USA přezdívaný meth, mohly dostat až do řeky Tennessee a odtud do dalších států, kde bažiny a povodí obývají aligátoři.

Ačkoliv policie v Tennessee zatím žádné zdrogované plazy nezaznamenala, v sousední Alabamě místní úřady jednoho muže obvinily, že krmil svou veverku metamfetaminy a cvičil ji, aby napadala lidi. Úřadům se ale nepodařilo veverku podrobit drogovým testům.

Policie z Loretta uvedla, že jejich alabamští kolegové mají svých starostí se zdrogovanými zvířaty dost. Obyvatele vyzvala, aby se zakázaných látek zbavovali jen pod odborným dohledem a neznečišťovali jimi řeky.

Účinek metamfetaminu na aligátora nelze posoudit, uvedl server USA Today. Policie v Austrálii ale před dvěma lety našla ve varně drog krajtu kobercovou, která látku vstřebala kůží. Plaz musel nastoupit na šestitýdenní odvykací kůru, choval se nevyzpytatelně a agresivně.

S drogami ve vodních zdrojích se potýká i Británie, vědce před čtyřmi měsíci překvapila nezvykle velká míra kokainu v anglických řekách. Výzkumníci za účelem hledání důkazů chemického znečištění testovali sladkovodní krevety.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
27
5. 2021
27-28.5.2021 - Konference
ONLINE
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí