zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Litoměřice: Geotermální centrum vzbudilo zájem Evropské komise

01.08.2019
Energie
Geologie
Litoměřice: Geotermální centrum vzbudilo zájem Evropské komise

Zástupci Evropské komise (EK) navštívili v Litoměřicích právě dokončené Centrum pro výzkum geotermální energie Ringen. Delegaci v čele s Jurajem Nociarem, vedoucím kabinetu místopředsedy Evropské komise a komisaře pro energetickou unii Maroše Šefčoviče, přivítali starosta Ladislav Chlupáč společně s místostarostou Karlem Krejzou a profesorem Tomášem Fischerem z Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy, který je zároveň ředitelem centra.

Juraj Nociar ocenil v rámci diskuse přínosy litoměřického projektu. Oproti jiným totiž neřeší jen problém Ústeckého kraje či Česka, ale může být aplikován i v jiných lokalitách Evropské unie s vhodnými geologickými podmínkami, kde řeší podobný problém - náhradu hnědého uhlí jako již nevyhovujícího zdroje vytápění.

Geotermální projekt, jehož nositelem je Univerzita Karlova, byl označen za velmi dobře připravený a má tedy šanci získat potřebné financování z evropských zdrojů. EU totiž hodlá podporovat strádající průmyslové regiony v době, kdy se bude snižovat objem těžby uhlí, a podporovat nové technologie pro výrobu energie.

Kontakt na Zdravé město
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí