zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Snažíte se snížit svou produkci odpadu? Nepřehlédněte nabídku Penny letáku!

06.08.2019
Ekostyl
Odpady
Recyklace
Snažíte se snížit svou produkci odpadu? Nepřehlédněte nabídku Penny letáku!

Zájem o ekologii a osvojování návyků, které jsou v souladu s přírodou v poslední době jen roste...

Ve zprávách i na internetu neustále vidíme zprávy o tom, že iniciativa zaměřená na pomoc přírodě přichází opravdu ze všech stran, ať už se jedná o protesty, výzvy k třídění odpadu nebo třeba akce založené na úklidu parků a lesů. Do těchto aktivit se mimo jiné zapojují i supermarkety, o čemž se můžete přesvědčit, když si prolistujete Penny leták pondělník.

Sbírejte body a dostanete látkové nákupní tašky

Přiznejme si to, ať už se rozhodnete jít na nákup do kteréhokoliv obchodu, skoro vždycky vám u pokladny položí otázku, jestli sbíráte body. Penny Market v tomto ohledu není žádnou výjimkou, jelikož má pro své zákazníky každý měsíc připravenou nějakou zajímavou akci, ať už na kuchyňské náčiní nebo plyšové hračky. Tentokrát je však z Penny letáku jasné, že jeho aktuální bodová akce nese téma ekologie.

Akce probíhá stejně jako kdykoliv jindy - za každé dvě stovky, které v Penny utratíte, dostanete jeden bod. Za každé tři body pak máte nárok si v koupit látkovou nákupní tašku s potiskem od slavných osobností za bezkonkurenční cenu. Tašku si pak můžete nosit s sebou na nákupy, a tak se vyhnout nakupování papírových nebo v horším případě plastových tašek, které nakonec znamenají pouze zbytečný odpad. Tašku můžete dostat s motivem od známých celebrit, jako je například Jakub Kohák, Anna K. nebo skupina Chinaski.

Noste si vlastní sáčky na čerstvé potraviny

Dnes už není žádným tajemstvím, že jedním z největších padouchů pro životní prostředí jsou jednorázové plasty. Proto se v poslední době dost omezují kelímky, příbory a plastová brčka, málokdo však myslí také na jednorázové sáčky na ovoce, zeleninu či pečivo. S tím vám opět pomůže leták Penny. Pokud totiž nabídku Penny letáku budete pravidelně sledovat, můžete tam narazit na znovupoužitelné sáčky za skvělou cenu.

Penny je prodává pod názvem ovosáčky a pokud si jeden či dva zakoupíte, určitě si je zamilujete. Jedná se o síťkované pytlíky střední velikosti, které se nahoře dají stáhnout šňůrkou, takže se nemusíte bát, že by se vám nakoupené potraviny po cestě domů vysypaly do tašky. Když se vám navíc v pytlíku ovoce či zelenina rozmačká, můžete sáček snadno umýt, vysušit a následně znovu použít, a tak výrazně snížit svou produkci odpadu.

Penny leták přináší akci ,,Konec jednorázových igelitek"

Jestliže Penny letáky pravidelně sledujete, tak jistě víte, že zmíněné ovosáčky nabízí v rámci akce ,,Konec jednorázových igelitek". Po vzoru ostatních obchodů se i Penny Market rozhodl zavrhnout klasické jednorázové nákupní tašky vyrobené z plastu a přešel na šetrnější alternativy v podobě papírových, polyesterových či textilních nákupních tašek. Až si tedy půjdete nakoupit potraviny za akční ceny, které jste našli v letáku Penny, můžete si koupit jednu tašku a tu pak používat při každém nákupu.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí