zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Den čisté mobility na českobudějovické náplavce a zájezd na Den mobility ve Welsu

18.09.2019
Doprava
Ekologická auta
Den čisté mobility na českobudějovické náplavce a zájezd na Den mobility ve Welsu

Ačkoliv ve čtvrtek 19. září českobudějovickou náplavku u Dlouhého mostu zaplní jedno- i dvoustopá vozidla, není důvod k obavám z hluku a emisí. Půjde totiž o ekologické dopravní prostředky, které zde v rámci Dne čisté mobility bude možné si od 9 do 18 hodin prohlédnout a vyzkoušet.
Den čisté mobility pořádá spolek Energy Centre České Budějovice pod záštitou primátora statutárního města České Budějovice Ing. Jiřího Svobody a člena Rady Jihočeského kraje Bc. Jiřího Švece a za finanční podpory statutárního města České Budějovice a Fondu malých projektů.

Své znalosti a schopnosti si 19. září na náplavce budou moci prověřit malí i velcí. Trenažéry a aktivity zaměřené na bezpečnost silničního provozu nabídne BESIP a městská policie, nácvik první pomoci provede Český červený kříž a Vodní záchranná služba, vozový park zapůjčí společnost E.ON a drobné odměny pro děti poskytne Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra ČR.
Dopolední program bude určen zejména školním kolektivům, pro které si celá řada partnerů akce připraví zábavné kvízy, hry a pohybové aktivity. Zda správně recyklují, se žáci dozvědí na stanovišti Elektrowinu, rozhled si rozšíří u stánku Evropského regionu Dunaj -- Vltava a Europe Direct.
Odpoledním hostem akce bude youtuber Martin Carev, v 15 hodin proběhne v Café Deník beseda na téma cyklistika, v 16 hodin se zájemci mohou zúčastnit nenáročné cyklojízdy a v 17 hodin bleskové soutěže o let balónem. Po celý den budou k dispozici zkušení optometristé.
Den čisté mobility je jedním z výstupů přeshraničního! projektu Udržitelná mobilita pro všechny -- v Jihočeském kraji a v Horním Rakousku, KPF -- 01 -- 178, financovaného Fondem malých projektů. Ale ne jediným. Na náplavce proběhne společný workshop pro žáky hornorakouské základní školy z Helfenbergu a ZŠ Boršov, návštěvníkům se zde v odpoledních hodinách představí kuriózní jízdní kola hornorakouského Radl-Salonu, chybět nebudou ani zástupci partnera projektu, kterým je Klimabündnis OÖ, a v sobotu 21. září bude pro zájemce vypraven bezplatně autobus z Českých Budějovic na Mobilitätstag (Den mobility) ve Welsu.
Obě akce jsou bezplatné, více informací naleznete na www.eccb.cz.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí