zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Letošní Noc vědců se zaměří na šetrný život na planetě

24.09.2019
Příroda
Ekologická dovolená, cestování
Letošní Noc vědců se zaměří na šetrný život na planetě

Letošní ročník celorepublikové vědecko-popularizační akce Noc vědců se zaměří na šetrný život na planetě. Program se uskuteční ve 34 městech a obcích, připravuje ho 19 univerzit, vědecká centra, hvězdárny, gymnázia a další pracoviště. Akce budou 27. září od 17:00 do 22:00, čas se může v závislosti na místech konání mírně lišit. Podrobný rozpis je na webu Nocvedcu.cz.

Akce je přístupná je zdarma. V Praze, Brně a Ostravě budou lidé moct k přepravě využít autobusy zdarma, řekli na dnešní tiskové konferenci zástupci organizátorů.

"Věda je jedním ze základních nástrojů pro poznání a neustálé zlepšování světa," uvedl prorektor pro vnější vztahy Univerzity Karlovy Miroslav Bárta. Ze 17 fakult Univerzity Karlovy se Noci vědců zúčastní 11. Program v hlavním městě se dále uskuteční na Českém vysokém učení technickém, České zemědělské univerzitě, Vysoké škole chemicko-technologické, Fyzikálním ústavu, v Národním zemědělském muzeu, Štefánikově hvězdárně nebo také v Ústavu hematologie a krevní transfuze.

Přednášky, workshopy, setkání s vědci a další události se budou zabývat tříděním odpadu, využitím všech potravin, které mají lidé doma, či chytrou dopravou. Humanitně zaměřené instituce se budou věnovat vývoji civilizace nebo moderním městům. "Vím, že se připravuje přednáška o lásce. To je také hrozně důležité. Morální hodnoty na planetu patří a pečovat o ně znamená, být šetrný k planetě," řekla manažerka národního koordinátora Jitřenka Navrátilová.

Noc vědců je celoevropským projektem, vznikla v roce 2005. V České republice se koná od roku 2008, od loňska ji koordinuje Ostravská univerzita a Vysoká škola báňská. Do loňského ročníku se zapojilo více než 30 měst a zaznamenal přes 60.000 návštěvníků.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí