zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Brno: Ke kropení sportovišť škola využívá dešťovku

30.09.2019
Voda
Ekologické vzdělání a výchova
Brno: Ke kropení sportovišť škola využívá dešťovku

Městská část Brno-Bohunice chce zachytávat srážkovou vodu, která dopadá na střechu místní školy, a dál ji využívat například ke kropení sportovišť. Radnice vodu efektivně využije a ulehčí i svému rozpočtu. Za spotřebu pitné vody na kropení a za odvod dešťovky do kanalizace zaplatí v současné době zhruba dvě stě tisíc korun ročně.

Základní školu Arménská v Brně-Bohunicích navštěvuje ve školním roce šest set žáků. Z areálu je potřeba odvádět velké množství dešťové vody. ,,Budovy školy a tělocvičny, to jsou tisíce metrů čtverečních plochy střechy. Veškerá dešťová voda, která z budov steče, se musí odvádět do kanalizace, a to je samozřejmě velká škoda," řekl bohunický starosta Antonín Crha (KDU-ČSL).

Nejen že voda skončí v nedaleké říčce Leskavě takřka bez využití, za její odvod musí navíc městská část platit brněnským vodárnám a kanalizacím, protože jde o veřejnou budovu.

,,Částka, kterou musí náš odběratel zaplatit, se stanovuje buď pomocí měřidel, nebo ve většině případů výpočtem. Metodiku výpočtu určuje vyhláška," vysvětlila mluvčí Brněnských vodáren a kanalizací Renata Hermanová. V případě školy Arménská při srážkovém úhrnu 550 mililitrů na metr čtvereční za rok musí městská část platit téměř 160 tisíc korun ročně.

Kontakt na Zdravé město
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí