zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Ruská vláda podpořila pařížskou klimatickou smlouvu

24.09.2019
Klimatické změny
Ruská vláda podpořila pařížskou klimatickou smlouvu

Ruská vláda podpořila pařížskou dohodu o klimatu z roku 2015. Na schůzi svého kabinetu to dnes oznámil premiér Dmitrij Medveděv. Podle médií jde o důležitý krok k ratifikaci smlouvy, která omezuje emise skleníkových plynů do ovzduší. Rusko patří k zemím, které dohodu zatím neratifikovaly.

Podle agentury TASS Medveděv podepsal "vládní usnesení, které se týká ratifikace pařížské klimatické smlouvy". Vydal nařízení, aby úřady smlouvu přizpůsobily ruským normám.

"Zastavit globální změny klimatu je možné jen společně," prohlásil Medveděv. Tyto změny zvyšují riziko pro rozvoj klíčových odvětví a hlavně ohrožují bezpečnost lidí, kteří v Rusku žijí jak v podmínkách věčného mrazu, tak i v oblastech se zvýšeným ohrožením živelními pohromami, řekl premiér.

Rusko pařížskou klimatickou dohodu podepsalo, zatím ji ale neratifikovalo. Dokument má podporu prezidenta Vladimira Putina, který ji podle ruských médií považuje za základ mezinárodní spolupráce při ochraně ovzduší. Rozhodnutí Washingtonu od smlouvy odstoupit Putin neodsuzuje, dává ovšem najevo, že Spojené státy by měly zůstat její součástí.

Ruský vicepremiér Alexej Gordějev dnes na schůzi vlády prohlásil, že na seznamu států s největší produkci skleníkových plynů je Rusko na čtvrtém místě. Ratifikace pařížské smlouvy podle něj umožní přihlížet při omezování škodlivých látek do ovzduší k potřebám rozvoje ruské ekonomiky.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí