zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Starostové a městští energetici si v Mnichově vyměňovali zkušenosti a dobrou praxi

21.10.2019
Obec, město
Doprava
Energie
Starostové a městští energetici si v Mnichově vyměňovali zkušenosti a dobrou praxi

Bavorská metropole hostila na desítku českých starostů a energetiků v rámci studijní cesty s hlavním tématem ,,Udržitelná energetika a doprava - reálná praxe a jak se inspirovat?"

Akci uspořádalo Sdružení energetických manažerů měst a obcí za podpory Energy Cities a ve spolupráci s Národní síť Zdravých měst ČR. Cílem bylo umožnit výměnu příkladů dobré praxe a napomoci rozvoji další spolupráce na poli udržitelné energetiky a dopravy na místní úrovni. Akce se zúčastnila následující města: Litoměřice, Hodonín, Hradec Králové, Prostějov, Rožnov pod Radhoštěm, Tábor, Rakovník, Žďár nad Sázavou.

V rámci akce proběhly různé workshopy, diskuze, byly představeny úspěšné projekty, proběhly exkurze- například do čtvrti Freinham, což je nově vybudovaná nízkoenergetická čtvrť s geotermálním zdrojem a úložištěm energie.

Předmětem diskuzí ohledně témat SmartCity byly například regulace veřejného osvětlení, místa pro dobíjení elektromobilů, sbírání dopravních dat a poskytování wi-fi ze sloupů veřejného osvětlení, multimodální mobilita s důrazem na čisté způsoby dopravy, energetické úspory v domech a domácnostech, či využití geotermální energie.

Účastníci této cesty ocenili, že němečtí hostitelé byli velmi otevření a férově uváděli jak úspěchy, tak i potíže při realizaci projektu SmartCity.

Zdroj: NSZM

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí