zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Pražští studenti představí alternativní pojetí vánočních svátků

02.11.2019
Ekostyl
Obecné
Pražští studenti představí alternativní pojetí vánočních svátků

Studenti Vysoké školy ekonomické v Praze chtějí nahradit vánoční stres a konzumní pojetí Vánoc klidem a zodpovědným přístupem. 29. listopadu proto chystají v žižkovském ateliéru Prostor 39 akci pro veřejnost, kde ukážou, jak si mladí lidé představují předvánoční čas a jeho prožití v duchu udržitelnosti.

,,Cílem akce je sdružit v příjemném prostředí lidi se zájmem dělat věci trochu jinak a vyzvat je k diskuzi. Ráda bych proto pozvala všechny, kteří mají blízko k tématu udržitelné společnosti nebo ty, kteří se o těchto hodnotách chtějí něco dozvědět," řekla Laura Brožíková, hlavní koordinátorka projektu.

Hlavním bodem programu bude takzvaný swap. Jedná se o stále více populární formu výměny nevyužívaných věcí, díky níž je omezeno zbytečné vyhazování a nákup nového zboží. ,,Zájemci mohou na akci přinést zimní oblečení, knihy či dětské hračky, které již nepotřebují, ale jsou stále v dobrém stavu. Z věcí, které donesli ostatní si pak zase mohou cokoliv bezplatně odnést," vysvětlila Laura Brožíková.

V neobyčejném prostředí coworkingového centra se mohou návštěvníci dále zúčastnit přednášek pokrývajících tématiku udržitelných Vánoc, zabalit si své již nakoupené dárky nebo si při poslechu živé hudby s přáteli vychutnat první předvánoční svařené víno. Na místě bude také občerstvení připravené v duchu šetrných vánočních svátků.

Akce se uskuteční v pátek 29. listopadu 2019 od 16:00 v centru Prostor 39, Řehořova 33/39, Praha-Žižkov. Doporučené vstupné je 100 Kč. Předpokládaný konec bude o půlnoci.

V případě jakýchkoliv otázek se neváhejte ozvat.
Mail: vanocni.swap@gmail.com

Fb event: https://www.facebook.com/events/1345486015620011/

Laura Brožíková

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí