zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Rada pro výzkum ocenila botanika Václava Větvičku

03.11.2019
Obecné
Rada pro výzkum ocenila botanika Václava Větvičku

Botanik a popularizátor vědy Václav Větvička dnes získal Cenu předsedy Rady pro výzkum, vývoj a inovace (RVVI). V Hrzánském paláci v Praze mu ji předal ministr průmyslu a obchodu a místopředseda RVVI Karel Havlíček. Větvička působí také jako spisovatel, publicista a moderátor.

S oceněním se pojí odměna 350.000 korun, je udělováno za propagaci a popularizaci výzkumu, experimentálního vývoje a inovací.

Jednaosmdesátiletý Větvička vystudoval na Univerzitě Karlově geobotaniku. Od roku 1963 pracoval v Botanickém ústavu Akademie věd. Mezi lety 1975 až 1992 stál v čele Pokusné a aklimatizační stanice v Praze-Černolicích, která se specializovala na záchranné pěstování ohrožených druhů rostlin. Tři roky vedl průhonický park, v letech 1992 až 2007 byl ředitelem Botanické zahrady Univerzity Karlovy v Praze, poté měl na starost park zámku Štiřín. Spolupracuje s Českým rozhlasem Dvojka.

V roce 2004 mu Akademie věd udělila medaili Vojtěcha Náprstka. Loni Větvička od prezidenta Miloše Zemana obdržel medaili Za zásluhy v oblasti vědy.

Je autorem a spoluautorem řady odborných i popularizačních publikací. Jeho nejúspěšnější kniha Stromy a keře se dočkala zatím 37 vydání.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí