zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Nymburk zkušebně zavede svoz tříděného odpadu od domů

11.11.2019
Obec, město
Odpady
Nymburk zkušebně zavede svoz tříděného odpadu od domů

Vedení Nymburku ve spolupráci s místními technickými službami zkušebně zavede svoz tříděného odpadu přímo od domu. Systém by měl snížit množství odpadů ukládaných na skládku, a naopak zvýšit objem recyklovatelného odpadu, informoval dnes ČTK v tiskové zprávě mluvčí radnice Petr Černohous.

"Normální je třídit a Nymburáci to samozřejmě vědí. S ohledem na avizované omezení skládkování komunálních odpadů bylo třeba najít způsob, jak ještě více snížit objem směsného odpadu, a naopak zvýšit podíl recyklovatelného," řekla místostarostka města Stanislava Tichá (Nymburk s klidem).

Právě systém svážení odpadu od domů podle města prokazatelně vede k výraznému zvžšení vytříděného odpadu. Nymburk projekt zatím pilotně vyzkouší v jedné ze čtvrtí, kterou si lidé vyberou hlasováním v anketě na webu města. "Věříme, že se projekt osvědčí a další lokality budou příští rok následovat," řekla Tichá.

Každý člověk, který ve vybrané lokalitě projeví zájem se zapojit, dostane popelnice na plasty a papír. Město má k dispozici celkem 300 popelnic, polovinu na plasty a druhou polovinu na papír. Projekt by měl být spuštěn od nového roku.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí