zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Podnikání ve "slow fashion" - starý textil není bezcenný

23.11.2019
Recyklace
Podnikání ve  slow fashion  - starý textil není bezcenný

Zpráva OSN o stavu životního prostředí za posledních pět let kreslí ekologickou budoucnost v temných barvách. Má-li nastat zvrat, je to apel i na změnu byznysu. Byznysu, na jehož bedrech také leží velká část odpovědnosti za to, jak se bude ekologická situace na Zemi vyvíjet. A přibývá jednotlivců, kteří ekologii a udržitelnost berou ve svých podnikatelských aktivitách vážně.

Patří mezi ně i Petra Nedbálková z Ostravy. Když se začala zajímat o to, jak si zařídit život tak, aby měl co nejmenší dopad na životní prostředí, nejdřív se pustila do změn v osobním životě, kde uplatňuje Zero Waste přístup (tedy nulový odpad). To jí ale nestačilo. Hledala zaměstnání, s nímž bude moci své přesvědčení skloubit, ale nikde to nešlo tak, jak si představovala. A tak se nakonec rozhodla pro svou cestu. Letos se v Ostravě naplno pustila do vlastního podnikání, zaměřeného na udržitelnost a zodpovědnost vůči životnímu prostředí.

Původně měla několik nápadů, kudy by se její podnikání mohlo ubírat. Mezitím sama šila, a to ve stylu upcyklace, tedy s tím, že nově uplatňovala starší textilní materiál. O její výrobky začalo mít zájem i její okolí a širší zájem ji pak přivedl na myšlenku jít dál právě tímto směrem. Pod značkou Recyklátor teď šije nákupní pytlíky, dekorace, tašky, povlaky i oblečení, s nímž vyznává směr slow fashion, pomalé módy.

Zdroj: NSZM

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí