zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Hasiči hledají ohnisko požáru skládky na Litoměřicku

03.12.2019
Odpady
Havárie
Hasiči hledají ohnisko požáru skládky na Litoměřicku

Už třetí den likvidují hasiči požár skládky v Želechovicích na Litoměřicku. Na místě zasahuje deset hasičských jednotek. Hasiči se snaží zásah ukončit. V současnosti hledají ohnisko požáru, řekl dnes ráno ČTK mluvčí krajských hasičů Lukáš Marvan.

"Navýšili jsme jednotky, protože se nám doposud nepodařilo ten požár zlikvidovat," uvedl mluvčí s tím, že hromada odpadu prohořívá do hloubky. "Hromada odpadků je do hloubky rozhrabávána a prolévána vodou," řekl.

Požár se podle Marvana nešíří, ale hasičům se zatím nepodařilo dostat k ohnisku požáru, a není tedy jasné, kdy se jim podaří oheň zlikvidovat.

Stále platí, že lidé v okolních obcích by neměli větrat. V ovzduší je stopové množství škodlivin. Dnes na místo opět vyjede měřicí vůz na měření škodlivých látek.

Skládka hoří od nedělního rána, kdy tam vyjelo šest hasičských jednotek, zasahovalo přes 30 hasičů. Hoří na místě, kde hasiči opakovaně zasahovali v létě. Požár zasáhl plochu zhruba 70krát 70 metrů. Příčinu nynějšího vzplanutí zatím hasiči neznají. Vodu berou hasiči z Labe.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí