zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Soutěž ve sběru elektrozařízení ovládly obce Dobšice, Modřice a Žabovřesky

22.12.2019
Zpětný odběr
Soutěž ve sběru elektrozařízení ovládly obce Dobšice, Modřice a Žabovřesky

Kdo v Jihomoravském kraji třídí nejlépe? Na konci listopadu proběhlo v Brně slavnostní vyhlášení dalšího ročníku sběrové soutěže obcí a měst Jihomoravského kraje s názvem ,,My třídíme nejlépe". V rámci cen udělovaných kolektivním systémem Asekol získala obec Dobšice ocenění v kategorii do 3 000 obyvatel, kde v uplynulém roce každý obyvatel průměrně odevzdal takřka 5 kg vysloužilého elektra. V další kategorii obcí nad 3 000 obyvatel zvítězily Modřice. Vedle klasických kategorií bylo vyhlašováno i zvláštní ocenění v kategorii Zpětný odběr elektrozařízení a baterií. Výhru si pro skvělé výsledky v oblasti třídění elektra odnesla městská část Brno Žabovřesky.

,,V létě 2017 jsme v naší městské části umístili 10 kusů červených kontejnerů na sběr vyřazeného elektrozařízení a baterií společnosti Asekol, jako další rozšíření možností pro naše občany, jak lépe třídit odpad. Bylo velmi příjemným překvapením, jak jsou tyto kontejnery využívány. Za necelý letošní rok se z těchto kontejnerů sebralo 11 256 kg vyřazeného elektromateriálu a baterií. Jak je vidět, byl to krok správným směrem" hodnotí místostarosta městské části Filip Leder.

,,Sesbírat více než jednu tunu drobného elektrozařízení z jednoho kontejneru, je úžasný výsledek. Je vidět, že občané Žabovřesk vzali kontejnery za své a využívají je v maximální možné míře. Poděkování patří nejen odpovědně třídícím občanům, ale i vedení městské části za aktivní a pozitivní přístup, který bohužel, ani v dnešní době není běžný" dodává regionální manažer Asekolu Dan Hladilín.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí