zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

ALPINE PRO pomáhá uklidit Česko

09.03.2020
Odpady
Příroda
Urbánní ekologie
ALPINE PRO pomáhá uklidit Česko

Přední česká outdoorová společnost ALPINE PRO uzavřela nové partnerství, tentokrát environmentálního charakteru. ALPINE PRO dlouhodobě řeší minimalizaci dopadů výroby zboží na životní prostředí - snaží se tak chránit lidské zdraví i ekosystémy pro další generace. Proto se teď aktivně zapojí i do akce ,,Ukliďme svět, ukliďme Česko 2020!", pro kterou poskytne 1 800 triček určených dobrovolníkům. Do jarní kolekce také ALPINE PRO nově zařadí trika s eko tématikou, z jejichž prodejů věnuje část výtěžku Českému svazu ochránců přírody, který tuto osvětovou akci společně se spolkem Ukliďme Česko organizuje.

Hlavním produktem, který vznikl v ALPINE PRO na podporu environmentálních projektů, budou organická bavlněná trika s tematickými potisky ,,Šetřete vodou, sprchujte se ve dvou" apod. Z každého prodaného trika poputuje na konto Českého svazu ochránců přírody 30 Kč. Nově získané prostředky použije ČSOP na ochranu a obnovu přírodního dědictví, ekologickou výchovu a podporu trvale udržitelného života.

,,Mezi základní pilíře naší značky patří zodpovědný přístup k naší zemi a přírodě. Snažíme se být v maximálním souladu s přírodou v samotné fázi výroby. Už několik let zařazujeme do našich výrobních postupů ekologické materiály i impregnační technologie šetrné k životnímu prostředí. Společně s našimi zaměstnanci se dobrovolně a pravidelně zapojujeme do různých nejen úklidových akcí," uvedl Václav Hrbek, majitel společnosti ALPINE PRO.

V loňském roce se do akce Ukliďme svět, ukliďme Česko! zapojilo více než 150 tisíc dobrovolníků, bylo odvezeno více než 17 tisíc starých pneumatik a odklidilo se 2 600 tun odpadu. Přidejte se k nim i Vy na www.UklidmeCesko.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí