zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Vylepšení portálu pro oznámení toxikologickým střediskům

06.04.2020
Chemické látky
Vylepšení portálu pro oznámení toxikologickým střediskům

Byla spuštěna aktualizovaná verze portálu ECHA pro oznámení toxikologickým střediskům, která obsahuje vylepšení online nástroje pro přípravu dokumentace (zveřejněno ECHA 27. 1. 2020).

ECHA Submission portal je online nástroj který umožňuje průmyslu připravit a předložit dokumentaci pro oznámení toxikologickým centrům (PCN).

Nejvýznamnější vylepšení portálu pro oznámení toxikologickým střediskům je zjednodušený způsob zadávání informací o klasifikaci v oznámení. Dále je zde funkce ,,vypočítat", která automaticky vyplní oddíl označování na základě informací uvedených v oddílu klasifikace.

Mezi další oblasti patří zlepšení pojmenování dokumentů IUCLID, což uživatelům umožní snadno rozpoznat, které informace jsou vstupní. Další nová funkce usnadní spravovat informace při aktualizaci dřívějších oznámení.

Do této aktualizace nejsou zahrnuty nedávné změny týkající se oznamování některých požadavků na informace. V budoucnu bude možné zadaných informací využít rovněž při přípravě oznámení do databáze SCIP.

Další verze Portálu oznámení toxikologickým střediskům bude k dispozici v dubnu 2020.

Další informace:

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí