zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Ukliďme Česko, koronaviru navzdory!

01.04.2020
Odpady
Příroda
Ekologická dovolená, cestování
Chráněná území
Les
Recyklace
Urbánní ekologie
Zdraví
Ukliďme Česko, koronaviru navzdory!

Pohyb na čerstvém vzduchu posiluje imunitu a je jednou z mála smysluplných činností, které lze v současné době provozovat. Proč nespojit pobyt v přírodě s jejím úklidem?

Konání organizovaných úklidových akcí, kterých bylo naplánováno před vyhlášením stavu nouze přes 2400, je minimálně do jeho ukončení pozastaveno. Organizované úklidové akce tak proběhnou s největší pravděpodobností až na podzim při Celosvětovém úklidovém dni, který je letos vyhlášen na 19. září. Bylo by však škoda nevyužít příležitosti, kdy nebývalý počet lidí vyráží s rodinou či jednotlivě do přírody, k jejímu jarnímu úklidu.

,,Každoročně vybíráme jarní termín tak, aby už pokud možno nebyl sníh ve vyšších horských polohách a zaroveň ani vzrostlá zeleň v teplejších regionech. Pro letošek jsme měli hlavní termín úklidových akcí naplánován na sobotu 4. dubna", říká Miroslav Kubásek ze spolku Ukliďme Česko. ,,Využijme jej alespoň k individuálnímu úklidu", dodává. Bezpečně, sami, či s rodinou (dbejte aktuálních bezpečnostních opatření a nesbírejte papírové kapesníky, stejně se za pár dní rozloží...). A pokud zvládnete i třídit, kontejnery na tříděný odpad a sběrné dvory najdete v nové aplikaci www.KAMsNIM.cz.

Při individuálním pohybu v lese je zbytečné si kazit výlet funěním do roušky, přesto si ji nezapomeňte vzít. Jednak můžete cestou někoho potkat, druhak se Vám bude hodit na závěrečnou fotku. Pro desitku vylosovaných, kteří fotografii z úklidu vloží jako veřejný příspěvek na svůj facebook s hashtagem #RouskovyUklid, jsme připravili jako odměnu společně s TIERRA VERDE s. r. o. balíček pro účinné praní a dezinfekci látkových roušek. Trojici nejvtipnějších fotografií navíc po Velikonocích zveřejníme na facebookové stránce Ukliďme Česko a jejich autory/ky odměníme dotykovým tabletem.

Pojďte do toho s námi, koronaviru navzdory!

Už vím, kam s ním!
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí