zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Ve Velaticích o víkendu sbírali odpad individuálně, bylo 20 pytlů

09.04.2020
Odpady
Příroda
Urbánní ekologie
Ve Velaticích o víkendu sbírali odpad individuálně, bylo 20 pytlů

Lidé ve Velaticích na Brněnsku si o víkendu při individuálních procházkách uklidili obec i přes zrušení oficiální akce Ukliďme Česko. Nasbírali téměř 20 pytlů odpadu. Na on-line tiskové konferenci to dnes uvedl starosta obce Jan Grolich (KDU-ČSL).

"Lidé měli o akci Ukliďme Česko zájem, proto nás mrzelo, že ji musíme zrušit. Napadlo nás ale vyhlásit úklid individuálně a chytlo se to," uvedl Grolich.

Obec má zhruba 800 obyvatel, k akci Ukliďme Česko se letos chtěla připojit poprvé. K individuálnímu úklidu vyzvala zájemce v rozhlasu, na webu obce a na sociálních sítích. Na víkend pak připravila pytle na plasty a ostatní odpad. Lidé si pytle mohli vyzvednout kdykoli a při procházce s rodinou pak posbírat odpadky kolem silnic a potoka.

"Na určeném místě se sešlo skoro 20 pytlů s odpadky, ale i pneumatiky a větší kusy odpadů. Navíc někteří lidé nasbírané odpadky sami zlikvidovali. Takže lidi Velatice prostě uklidili i bez větší organizace," uvedl starosta.

Akce měla podle něj i výchovný rozměr, protože se do ní zapojily hlavně rodiny s dětmi. "Dnes uklízíme Velatice v Cihelně. Nevím, kdo tam teď chodí, ale to, co tu je, je na celý den práce. Naše čtyřleté dítě nám to tu pomáhá uklízet a ani nechtějte slyšet, co si o vás myslí. Pokud to tu chcete využívat, chovejte se tak, ať se naše děti za vás nemusí stydět," uvedla podle starosty na sociálních sítích mladá žena, která si vzala za úkol uklidit místo kolem ohniště na kraji obce.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
1
2. 2021
1.2-1.11.2021 - Seminář, školení
Litomyšl, Plzeň, Žďár nad Sázavou, Karlovy Vary, Znojmo, Liberec, Modrá, Tábor, Olomouc, Kutná Hora
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí