zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Celníci zadrželi tři kamiony při nelegální přepravě 70 tun odpadů

16.04.2020
Odpady
Šlendryján
Celníci zadrželi tři kamiony při nelegální přepravě 70 tun odpadů

Tři kamiony, které nelegálně přepravovaly téměř 70 tun odpadů, odhalili olomoučtí celníci. Stalo se tak při běžné kontrole zaměřené na přeshraniční přepravu odpadů. Dvě nákladní auta s polskou a jedno s českou státní poznávací značkou převážely odpady z Německa a Rakouska, sdělila dnes ČTK mluvčí Celního úřadu pro Olomoucký kraj Marie Bortlová. Odpad vydávaný za čistý plast se vrací zpět do zemí původu.

Nelegální přepravu odpadů při kontrolách na silnicích v působnosti Celního úřadu pro Olomoucký kraj odhalili celníci v polovině března, úřad o tom informoval až nyní, poté, co se potvrdilo porušení přepravních podmínek. "V první polovině března si vytipovali ke kontrole tři nákladní vozidla, dvě s polskou a jedno s českou státní poznávací značkou. Ta převážela odpady z Německa a Rakouska do České republiky. Převážně se jednalo o směsný odpad, tedy směs plastu, papíru, komunálního odpadu či bílý zapáchající prášek ve vacích, který byl deklarován jako čistý plast a pryž. Celníci vozidla odstavili," uvedla mluvčí.

Rozpor mezi převáženým druhem odpadu a údaji uvedenými v průvodních dokladech poté prošetřily ministerstvo životního prostředí a Česká inspekce životního prostředí. "Správní orgány podezření z porušení podmínek pro přepravu přeshraničního odpadu potvrdily. Zadržený směsný odpad, který byl deklarován jako čistý plast či pryž, nyní celníci vrací zpět do zemí původu, tedy do Německa a do Rakouska," dodala mluvčí.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí