zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Brno za osm mil. vytvoří nadzemní i podzemní kontejnery na odpad

06.05.2020
Odpady
Recyklace
Urbánní ekologie
Brno za osm mil. vytvoří nadzemní i podzemní kontejnery na odpad

Brno dá více než osm milionů korun za nové podzemní i nadzemní kontejnery na komunální odpad. V tiskové zprávě to dnes uvedla Jana Vašíčková z tiskového oddělení brněnského magistrátu. Stanoviště vzniknou v několika městský částech.

Radní Brna souhlasili s investicemi na výstavbu, opravu a úpravu nadzemních i podzemních kontejnerů na komunální odpad. Celkem 7,3 milionu poslouží na stavbu deseti podzemních stanovišť. "Požádaly si o ně městské části Královo Pole, Brno-sever, Brno-střed, Líšeň, Žabovřesky, Maloměřice a Obřany, Medlánky a Ořešín," vyjmenoval primátorčin náměstek Petr Hladík (KDU-ČSL), který je zodpovědný za životní prostředí.

Dalších 16 nadzemních stání vznikne v městských částech Bohunice, Brno-sever, Řečkovice a Mokrá Hora, Brno-střed a Medlánky. Město na to uvolní přes milion korun.

Lidovci v čele s Hladíkem už loni přišli s tím, že by město mohlo dát ročně několik milionů na vznik podzemních kontejnerů. Jsou už například v centru u hlavního nádraží, na Moravském náměstí nebo na Zelném trhu. "V některých ulicích stojí tolik sběrných nádob, že se dá mluvit o popelnicovém smogu. Umíme to řešit pomocí podzemních kontejnerů, které nezabírají na ulici tolik místa a jejich kapacita je přitom třikrát větší," uvedl tehdy Hladík.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí