zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Vysaďte Alej svobody a získejte grantovou podporu dalších výsadeb

15.05.2020
Ekostyl
Příroda
Urbánní ekologie
Zemědělství
Vysaďte Alej svobody a získejte grantovou podporu dalších výsadeb

Iniciativa Sázíme budoucnost přichází se dvěma výzvami, které výsadby nových stromů podpoří. Aby mohl sázet skutečně každý.

První z nich se týká výsadby letošní Aleje svobody. Každý podzim vysazujeme nejméně 100 stromů na oslavu svobody a demokracie, stromů, které budou vracet do naší krajiny život. Výsadba Aleje svobody je jedinečnou příležitostí pro obce jak posílit místní komunitu a spolupráci. A pro místní jak si vyzkoušet sázet stromy na vlastní kůži. Právě obce se mohou o pořádání Aleje svobody za podpory Nadace Partnerství hlásit do konce května 2020.

Vysaďte s námi Alej svobody

Podívejte se na atmosféru z výsadby Aleje svobody v minulém roce

Druhá výzva je nově otevřený grantový program pro výsadby stromů určený obcím, školám, spolkům a sdružením. Ty mohou žádat u Nadace Partnerství o grant na podzimní výsadbu ve výši až 40 tisíc korun. Výzva letos poprvé zahrnuje i podporu odborného dohledu, následné péče a drobných opatření pro zlepšení biodiverzity. A tím novinky nekončí. Program je tentokrát rozšířen nejen na projekty ve volné krajině, ale i na okrajové části obcí a měst.

Jak získat peníze?

Těšíme se v www.NadacePartnerstvi.cz na Vaše výsadby...

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí