zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Praha rozdělí na dotacích v životním prostředí 45 milionů korun

19.05.2020
Obecné
Praha rozdělí na dotacích v životním prostředí 45 milionů korun

Žadatelé o dotace na zlepšování životního prostředí si v Praze letos rozdělí 45 milionů korun. Hlavní město podpoří 174 projektů například z oblasti veřejné zeleně, ekologické výchovy a vzdělávání nebo adaptace na klimatickou změnu. Vyplývá to z dokumentu, který dnes schválili pražští radní. Na magistrát dorazilo od 173 žadatelů 293 žádostí v celkové výši zhruba 105,56 milionu.

Úřad zaznamenal nejvyšší počet žádostí v ekologické výchově. Na magistrát jich dorazilo 97 a město jich podpoří 54 v celkové částce 11,44 milionu korun. Druhou nejpočetnější skupinou jsou projekty adaptace na klimatickou změnu, v níž město rozdělí 11,81 milionu korun mezi 38 projektů.

Peníze půjdou také na veřejnou zeleň, zelené učebny nebo ochranu životního prostředí. Podpořena bude výuka a vzdělávací programy pro školy, a to celkovou částkou 7,85 milionu korun.

Město část projektů vyřadilo také kvůli formálním pochybením. Z 293 podaných žádostí jich splňovalo všechny náležitosti 271.

Praha se v životním prostředí chce zaměřit mimo jiné na boj se suchem. Při něm chce budovat nádrže na zadržení vody, sázet stromy, opravovat rybníky a vodní toky a změnit druhové složení lesů a zeleně. Město mění způsob hospodaření na svých polích, která zmenšila na maximálně pětihektarová a nyní hledá zájemce, kteří na nich budou hospodařit podle pravidel ekologického zemědělství.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí