zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Postrčí nás koronavirus k udržitelnosti? O příležitostech k restartu v novém Zpravodaji MŽP

26.05.2020
Obecné
Postrčí nás koronavirus k udržitelnosti? O příležitostech k restartu v novém Zpravodaji MŽP

Změnou si v letošním roce neprošel jen náš Zpravodaj, ale hlavně život na celé planetě. Koronavirus těžce zasáhl a ochromil hlavně lidskou společnost, efekt má ale i na přírodu.

Jak se dočtete v novém vydání Zpravodaje, příroda si mohla ,,díky" naší nečinnosti uzmout zpět prostor, ze kterého jsme ji dříve svým počínáním vystrnadili. Současná vážná situace se nám tak stala motivací. Ne k ustrnutí, které dočasné zlepšení životního prostředí zapříčinilo, ale k udržitelnému rozvoji, který by pozitivní změny zachoval a prohloubil.

Začít se dá třeba změnami v našich domovech, se kterými pomáhají programy MŽP jako Nová zelená úsporám, Kotlíkové dotace nebo Dešťovka pro domácnosti. Jak ale upozorňuje ministr životního prostředí Richard Brabec, bude také nutné přehodnotit některé principy globalizované společnosti, jejichž dopady na život na planetě jsou enormní.

Na co útlum lidské společnosti pozitivní vliv neměl, jsou bohužel letošní úhrny srážek. Už v jarních měsících čelíme katastrofálnímu suchu, proti kterému efektivně pomohou hlavně dlouhodobá řešení. Ta MŽP samozřejmě intenzivně podporuje a letos jsme připraveni tempo ještě zvýšit.

Jak? O tom a ještě mnohem více se dočtete v novém čísle Zpravodaje MŽP (PDF, 6 MB).

Chcete další čísla Zpravodaje dostávat přímo do své e-mailové schránky? Přihlašte se k odběru na adrese zpravodaj@mzp.cz. Tam se budeme těšit i na vaše komentáře a nápady na témata, která vás zajímají.

Zdroj: MŽP

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí