zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Praha hledá firmu na svoz bioodpadu velkoobjemovými kontejnery

01.06.2020
Odpady
Bioodpady
Praha hledá firmu na svoz bioodpadu velkoobjemovými kontejnery

Pražský magistrát hledá ve výběrovém řízení firmu, která bude v Praze svážet bioodpad ve velkoobjemových kontejnerech. Maximální cena zakázky má být 16,84 milionu korun a smlouva s vítěznou firmou bude podepsána na roky 2021 a 2022. Vyplývá to z dokumentu uveřejněného ve věstníku veřejných zakázek. V Praze se už sváží do kompostárny bioodpad z běžných popelnic.

Předmětem veřejné zakázky je zajištění sběru, svozu a nakládání s rostlinným bioodpadem. Vybraná firma zajistí potřebnou techniku a přistaví kontejnery a zajistí, aby je obsluhovali proškolení zaměstnanci. Bude také zajišťovat úklid a čistotu na místě, kde byl kontejner přistaven.

Přesná cena, kterou město za svoz zaplatí, vzejde z výsledku tendru. Zmíněná hodnota je maximum, které je město ochotno zaplatit. Zájemci o účast v tendru se mohou hlásit do 22. června.

V hlavním městě loni Pražské služby (PSAS) svezly 266.000 tun komunálního odpadu. Dalších více než 60.000 tun tvořil tříděný odpad. Další odpad končí ve sběrných dvorech, kam lidé vozí zejména nadměrný odpad a kterých jsou v Praze asi dvě desítky. Svoz odpadu v Praze zajišťují z větší části městské PSAS a několik dalších soukromých firem.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí