zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Floridský řemeslník vyrábí roušky z kůže hadů a leguánů

09.06.2020
Příroda
Šlendryján
Floridský řemeslník vyrábí roušky z kůže hadů a leguánů

Jeden floridský řemeslník se pustil do výroby ochranných roušek z kůže krajt a leguánů, exotických zvířat, která zaplavují tento stát na jihovýchodě Spojených států a ohrožují místní ekosystém. Píše o tom agentura AFP.

"Přeměnil jsem živý objekt v módní doplněk," říká Brian Wood ve svém ateliéru v Dania Beach 40 kilometrů severně od Miami.

Pětašedesátiletý muž, který vyrábí z hadí kůže předměty všeho druhu, se rozhodl využít nové módní vlny: ochranných roušek vyráběných na míru.

"Fungují docela dobře. Hezky se přizpůsobí tváři a může se na ně nasadit filtr," vysvětluje Wood a ukazuje vzduchové otvory na hadích rouškách.

Jeho výtvory jsou k dispozici v různých barvách a prodávají se za 90 dolarů (asi 2180 Kč) na jeho stránce na facebooku All American Gator Products.

Lovkyně Amy Sieweová dodává Brianu Woodovi obrovské krajty, které pak stahují z kůže na jeho dvorku.

"Barmská krajta je na Floridě invazivním druhem. Nepochází odsud, ale z jihovýchodní Asie a řádí v národním parku Everglades," vysvětluje Sieweová.

Krajty se do oblasti zřejmě dostaly tak, že si je koncem minulého století lidé přiváželi jako domácí mazlíčky. Jakmile se dostaly do Everglades, rychle se množily, protože neměly přirozeného nepřítele, který by je lovil.

Floridská Agentura pro rybolov a volně žijící zvířata (FWC) povzbuzuje obyvatele, aby za odměnu chytali tyto hady, kteří ničí ekosystém.

Leguáni zase devastují místní flóru. FWC loni vyzvala občany, aby zabíjeli všechny leguány, které uvidí, ale bez krutosti.

Tyto velké ještěrky tedy neuniknou zručným rukám Briana Wooda a jejich kůže nakonec bude chránit lidi před koronavirem.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
1
2. 2021
1.2-1.11.2021 - Seminář, školení
Litomyšl, Plzeň, Žďár nad Sázavou, Karlovy Vary, Znojmo, Liberec, Modrá, Tábor, Olomouc, Kutná Hora
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí