zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

V Pardubicích bude možné separovat i kovové potravinové obaly

22.06.2020
Odpady
Recyklace
Urbánní ekologie
V Pardubicích bude možné separovat i kovové potravinové obaly

Pardubice umožní obyvatelům třídit i kovové obaly od potravin. Dávat je mohou do žlutých kontejnerů na plasty, kam už lidé také vhazují nápojové kartony. Novinářům to dnes řekl náměstek primátora Jan Nadrchal (ANO).

"Od roku 2007 umožňujeme ukládat do kontejnerů i nápojové kartony, od 1. července tam bude možné dávat nápojové plechovky nebo konzervy. Chceme občanům umožnit třídit další komoditu," řekl Nadrchal.

Novinku bude možné zavést rychle, protože ve městě je 650 žlutých kontejnerů, na ně Služby města Pardubic nalepí další samolepku s informací, co do nich lze házet.

"Zároveň je to úspora místa, každý kontejner zabírá místo, kontejnerová místa nejsou nafukovací. Odpady si roztřídí naši odběratelé, všichni tři na to přistoupili," řekl Nadrchal.

V Pardubicích lidé platí ročně za odpady 650 korun, cena stoupla z loňských 500 korun. Předtím byla 14 let stejná.

Města v poslední době za tříděný odpad doplácejí. O velkou část druhotných surovin nemají zpracovatelské firmy zájem. Za plasty a papír už obvykle samosprávy neinkasují peníze. Za tunu papíru Pardubice aktuálně zaplatí 925 korun, řekl Nadrchal. Podle něj by lidé ale nadále měli suroviny třídit.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí