zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Město Zlín rozšířilo nejvíce využívaný sběrný dvůr na Zálešné

02.07.2020
Odpady
Urbánní ekologie
Město Zlín rozšířilo nejvíce využívaný sběrný dvůr na Zálešné

Město Zlín rozšířilo nejvíce využívaný sběrný dvůr na Zálešné. Uzavřený byl od března, fungovat opět začne v pondělí 29. června. Modernizace si vyžádala tři miliony korun, řekl dnes ČTK mluvčí zlínské radnice Tomáš Melzer.

Sběrný dvůr se rozšířil o 300 metrů čtverečních. Stavebníci pracovali na zpevněných plochách a oplocení, upravili přípojky vody, kanalizaci, doplnili veřejné osvětlení a podobně.

Město zřizuje čtyři sběrné dvory, jejich provozem jsou pověřeny Technické služby Zlín. "Jde o důležitou součást odpadového hospodářství. V loňském roce služeb dvorů v Malenovicích, Loukách, Zálešné a v Jiráskově ulici využilo na 32.000 osob. Celkem sběrné dvory přebraly 2411 tun odpadů," uvedl mluvčí.

Sběrné dvory jsou určeny výhradně obyvatelům města Zlína a místním firmám, část služeb je zdarma. "Před odevzdáním odpadu je nutné prokázat svoji totožnost, navíc jsou stanoveny i limity pro jednotlivé druhy. Například pro stavební suť platí, že občan může každý měsíc přivézt a zdarma odevzdat maximálně 250 kilogramů. Překročení limitu uloženého odpadu je zpoplatněno," uvedl mluvčí.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí