zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

UMITRON s partnery vyšle družici pro sběr mořských dat

01.07.2020
Technologie
Příroda
Voda
UMITRON s partnery vyšle družici pro sběr mořských dat

Společnost UMITRON, ve spolupráci s Tokijským technologickým institutem, byly Japonskou agenturou pro výzkum vesmíru (JAXA), vybráni k vypuštění družice, která bude shromažďovat data z oceánů pro účely akvakultury

Společnost UMITRON K.K. (prezident: Ken Fujiwara; dále jen "UMITRON") byla Japonskou agenturou pro výzkum vesmíru (JAXA) vybrána pro demonstraci inovativního satelitního programu, a to ve spolupráci s Tokijským technologickým institutem a dalšími organizacemi. V rámci tohoto projektu, bude v roce 2022 vypuštěna malá družice, který bude shromažďovat informace a data z oceánů pro akvakulturu. V rámci projektu bude prováděno vysokofrekvenční sledování a monitorování planktonu a koncentrace živin s cílem podpořit vodohospodářský průmysl, včetně chovatelů ryb a mořských plodů a pěstitelů řas.

UMITRON PULSE will be a new ocean satellite data service for aquaculture.

Akvakultura se stala klíčovou součástí globálního průmyslu pěstování potravin. Současně se však světové oceány neustále mění, což zvyšuje rizika a možné problémy pro farmáře. Například ryby mohou snadno uhynout při přemnožení řas a nedostatek živin může vést k zastavení růstu chaluh a plodů moře. Aby bylo možné tato rizika snížit a stabilizovat obhospodařování vodních ploch, je nutné mít k dispozici informace o životním prostředí v oceánech, jako jsou například data o místech výskytu planktonu a obsahu důležitých živin. Společnost UMITRON spolupracuje s výzkumnou skupinou vedenou Tokijským technologickým institutem na vysokofrekvenčním shromažďování dat a informací, které umožní bedlivě sledovat pobřežní oblasti, důležité pro cílené obhospodařování vodních ploch. Jako člen tohoto výzkumného konsorcia, je společnost UMITRON odpovědná za ukázky použití satelitních dat v akvakulturním průmyslu.

Před tímto výzkumným projektem, pracovala firma UMITRON na datové službě pro akvakulturu s názvem UMITRON PULSE, která by podle plánu měla být uvolněna do provozu na začátku července 2020. Po spuštění služby UMITRON PULSE, uspořádá firma UMITRON k této službě webinář. Pokud máte o tento webinář zájem, zaregistrujte se prostřednictvím níže uvedeného formuláře.

UMITRON PULSE - předregistrační formulář https://umitron.com/pulse.html

O společnosti UMITRON

UMITRON je technologická společnost se sídlem v Singapuru a v Japonsku, jejímž cílem je řešit celosvětové problémy s potravinami a životním prostředím vývojem a dodávkami špičkových technologií pro akvakulturu (cílené obhospodařování vodních ploch). Stavíme uživatelsky přívětivé datové platformy pro akvakulturu s využitím Internetu věcí (IoT), družicových a satelitních systémů a umělé inteligence (AI). Naše technologie pomáhá farmářům zvýšit produktivitu jejich farem, spravovat environmentální rizika a zvyšovat tržby.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
Těžební unie
7
6. 2022
7-9.6.2022 - Veletrh, výstava
Brno-Líšeň, Lesní lom
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí