zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

V Libereckém kraji třídí odpady nejlépe v horských střediscích

09.07.2020
Odpady
Recyklace
V Libereckém kraji třídí odpady nejlépe v horských střediscích

V Libereckém kraji třídí odpady nejlépe lidé v horských střediscích. V 15. ročníku soutěže Zlatá popelnice zvítězily Albrechtice v Jizerských horách a krkonošská města Jablonec nad Jizerou a Rokytnice nad Jizerou. ČTK o tom dnes informoval mluvčí Libereckého kraje Jan Mikulička. Nově se letos soutěžilo ve třech kategoriích - obce do 500 obyvatel, do 2000 obyvatel a nad 2000 obyvatel.

"Druhou novinkou je ocenění vybrané obce z každého okresu za přínosný počin na poli odpadového hospodářství, který přispěl ke zkvalitnění systému tříděného sběru," doplnil krajský radní pro životní prostředí Jiří Löffelmann (Starostové pro Liberecký kraj). Tato ocenění si odnesly Stvolínky na Českolipsku, Vlastiboř na Jablonecku, Hlavice na Liberecku a Kacanovy na Semilsku.

V loňském roce vytřídil v průměru každý obyvatel Libereckého kraje 49,4 kilogramu papíru, plastů, skla a nápojových kartonů, což je pod celostátním průměrem. Ten loni vzrostl o více než dva kilogramy na 51,3 kg. Výrazně nadprůměrný je kraj v třídění kovů, kterého se v přepočtu na obyvatele vytřídilo 23,6 kilogramu. Celostátní průměr je 13,9 kg.

V Libereckém kraji mají obyvatelé k dispozici téměř 12.300 veřejně dostupných barevných kontejnerů a menších nádob na třídění odpadů umístěných přímo u domů. Loni přibylo díky společnému projektu Libereckého kraje a společnosti EKO-KOM dalších 259 nádob v hodnotě téměř 1,8 milionu korun. Jedno průměrné, veřejně přístupné kontejnerové stanoviště slouží pro 132 obyvatel.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí