zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

V brněnské zoo vznikne expozice Himálaj za 153 milionů

12.07.2020
Příroda
Ekologická dovolená, cestování
V brněnské zoo vznikne expozice Himálaj za 153 milionů

V brněnské zoo vznikne expozice Himálaj zhruba za 153 milionů korun. V tiskové zprávě to uvedla Zuzana Gregorová z tiskového oddělení brněnského magistrátu. Expozice nabídne například levharty nebo supy, ale také buddhistický chrám a horskou vesnici.

Radní Brna schválili zpracování investičního záměru. "Himálaj jedinečným způsobem přiblíží oblast nejvyšších velehor světa s jejich faunou, flórou a výjimečnou kulturou. Vznikne několik expozic s různými druhy zvířat jako například levharty sněžnými, ovcemi modrými, supy, jaky, takiny, kiangy či makaky tibetskými," vyjmenovala Gregorová.

Podle náměstka primátorky Petra Hladíka (KDU-ČSL) je součástí investice i vybudování vesnice horských pastevců. "Na konci kamenité stezky vycházející z vesnice vyroste buddhistický chrám, který by měl návštěvníkům nabízet koncentrovaný duchovní zážitek," uvedl Hladík.

Podle něj město vzhledem k charakteru a rozsahu investice předpokládá financování z fondů Evropské unie. "Už je zpracovaná projektová dokumentace pro územní rozhodnutí. Projektová dokumentace pro provedení stavby bude aktualizovaná v roce 2021. Letos také příslušný stavební úřad prodloužil platnost stavebního povolení pro tuto stavbu do března 2023," řekla Gregorová.

Zoo Brno je otevřená každý den od 9:00 do 18:00. Zahradu ročně navštíví kolem 300.000 lidí. Loni byla rekordní návštěvnost přes 331.000, což je nejvíce od roku 1997.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí