zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Pražské služby testují, jak české celebrity umí třídit odpad

16.07.2020
Odpady
Recyklace
Pražské služby testují, jak české celebrity umí třídit odpad

Největší Pražská svozová společnost se o letních prázdninách zaměří na téma správného třídění odpadu a předcházení jeho vzniku. V rámci online kampaně se představí pětice známých osobností, na které si Pražské služby přichystaly ,,Třídicí kvíz". Jako první si kvíz vyzkoušel herec, scénárista a bojovník v MMA Jakub Štáfek.

Protagonista fotbalisty Lavického ze seriálu Vyšehrad se s ,,chytáky" týkajícími se správné likvidace plata od vajíček, krabice od pizzy či tuby od zubní pasty popasoval velmi dobře. Zaváhal pouze ve dvou případech - Tubu od zubní pasty by namísto kontejneru na plasty hodil do nádoby určené ke sběru kovového odpadu. Plastový obal od jídla podle něj patří do plastů. ,,Znečištěné a zejména pak mastné potravinářské obaly od jídel patří do směsného odpadu. To samé platí pro krabici od pizzy. Papír nasákne tukem a pro další recyklaci již není vhodný," vysvětluje nejčastější třídicí přehmaty tiskový mluvčí Pražských služeb Radim Mana.

TIP: Kam s jednotlivými druhy odpadů (včetně zohlednění jejich znečištění) poradí web a aplikace www.KAMsNIM.cz

Plato od vajec a rolička přestupují do modrého týmu

V dalších otázkách byl Jakub Štáfek bezchybný a nenechal se zaskočit ani novinkou týkající se plata od vajec. ,,Dlouho platilo, že jde o tolikrát recyklovaný papír, který již nemá dál smysl recyklovat. Díky novým technologickým postupům a zpracovávání recyklátu toto pravidlo neplatí. Plato od vajec či rolička od toaletního papíru patří do modré nádoby na papír, nikoli do popelnice na směsný odpad," říká Radim Mana.

Kvíz vyzkouší i další osobnosti.

Pokud se chcete dozvědět víc, pusťte si celé video. Své znalosti v oblasti správného třídění si dále prověří herec Jiri Madl, Oliver Pape z oblíbené kuchařské show MasterChef, zpěvák Julian Zahorovsky a peloton kvízových rozhovorů uzavře Renata Langmannová.

První video "Třídicího kvízu" můžete najít naší facebookové stránce či Youtube kanálu. V průběhu července pak budou publikována další.

Zdroj: Pražské služby, redakčně upraveno

Už vím, kam s ním!
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí