zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Vláda vyhlásí výběrové řízení na státního tajemníka na MŽP

30.07.2020
Obecné
Firemní ekologie
Vláda vyhlásí výběrové řízení na státního tajemníka na MŽP

Vláda vyhlásí výběrové řízení na funkci státního tajemníka na ministerstvu životního prostředí. Na webu o schválení bodu informoval tiskový odbor kabinetu. Jde o osmý resort, na kterém se letos pozice znovu obsazuje vzhledem k tomu, že jejich současným držitelům vypršel pětiletý mandát. Na ministerstvu životního prostředí skončí funkční období tajemníka Jana Landy 31. října.

V březnu kabinet rozhodl o jmenování pětice státních tajemníků. Na vnitru vystřídal Jiřího Kauckého dosavadní náměstek pro státní službu Josef Postránecký. Na kultuře skončil Zdeněk Novák, kterého nahradila Jana Machová. Na obraně pokračuje Petr Vančura, na ministerstvu pro místní rozvoj Zdeňka Pikešová a na úřadu vlády Petr Špirhanzl.

Změna nenastala ani na ministerstvech spravedlnosti a školství. Pokračování Jana Lišáka a Jindřicha Fryče, kteří se jako jediní přihlásili do příslušných výběrových řízení, schválila vláda v polovině května.

Státní tajemník má podle zákona o státní službě postavení náměstka pro řízení sekce. Na starosti má mimo jiné organizační záležitosti, stará se o služební a pracovněprávní vztahy či odměňování zaměstnanců. Vláda jmenuje tajemníky na ministerstvech a úřadu vlády na pět let na základě výsledku výběrového řízení.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
1
2. 2021
1.2-1.11.2021 - Seminář, školení
Litomyšl, Plzeň, Žďár nad Sázavou, Karlovy Vary, Znojmo, Liberec, Modrá, Tábor, Olomouc, Kutná Hora
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí