zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

V soutěži Zelená střecha roku zabodovaly i dva projekty z Brna

22.09.2020
Ekologické stavění, bydlení
V soutěži Zelená střecha roku zabodovaly i dva projekty z Brna

V soutěži Zelená střecha roku 2020 putují dvě ceny i do Brna. Park na podzemních garážích Office parku Vlněna ocenili porotci v kategorii veřejných střech třetím místem. Mezi těmi na rodinných domech zvítězila terasa na podzemních garážích v Židenicích. Vítězem veřejných střech se stala polyfunkční budova v areálu společnosti Koma Modular ve Vizovicích. V tiskové zprávě to uvedla ředitelka Svazu zakládání a údržby zeleně, který soutěž pořádá, Jana Šimečková.

V sedmém ročníku soutěže hodnotilo pět členů odborné poroty 21 projektů. Přihlásilo se jich nejvíc za dobu konání soutěže.

Na vítězné střeše ve Vizovicích ocenili porotci vysokou úroveň architektonického řešení i užitnou hodnotu s relaxační funkcí. Střecha vznikla na budově, která původně tvořila český pavilon na světové výstavě EXPO 2015. "Teď slouží jako administrativní a výstavní centrum a zahrada na střeše jako klidová a prezentační zóna firmy. Takové řešení přibližuje veřejnosti možnosti uplatnění zelených střech i na lehkých montovaných objektech," vysvětlil předseda poroty Samuel Burian.

Druhé místo mezi veřejnými střechami obsadila pobytová střecha na městském Paláci Špork v Praze, která nadchla porotu provedením v památkově chráněné zóně a uplatněním recyklovaných stavebních materiálů. O druhé místo se projekt podělil se zelenou střechou na garážích bytového domu v Praze 4.

V kategorii rodinných střech obsadila druhé místo extenzivní zelená střecha ve Lhotě u Malenovic a třetí příčku Minimalistická šikmá extenzivní střecha ve Střílkách.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí