zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Kvalitu života probere online Fórum udržitelného rozvoje

01.12.2020
Obecné
Kvalitu života probere online Fórum udržitelného rozvoje

Výroční konference Rady vlády pro udržitelný rozvoj se 4. prosince zaměří hlavně na prezentaci první Zprávy o kvalitě života a její udržitelnosti. Vzhledem k okolnostem proběhne Fórum udržitelného rozvoje 2020 online, zájemcům bude dostupné přes online vysílání.

Páteční dopoledne 4. prosince bude patřit otázkám vývoje a trendů z pohledu stavu naší společnosti, hospodářství a odolnosti ekosystémů. Pozornost budeme věnovat i otázce kvality vládnutí na různých úrovních počínaje regiony přes národní úroveň až po aktivity ČR na globální půdě.

V rámci fóra se v online prostředí setkají zástupci MŽP včetně ministra životního prostředí Richarda Brabce s experty z akademické sféry, praxe, NNO i dalších resortů. Jejich vystoupení a diskuzi budou diváci moci sledovat v živém online vysílání na profilech Udržitelného rozvoje a Ministerstva životního prostředí na sociální síti Facebook a na Youtube kanálu Udržitelný rozvoj TV. Diskuze bude otevřená i online publiku, a to prostřednictvím aplikace Slido.

Fórum 4. 12. v 9 hodin zahájí ministr Richard Brabec, po představení Zprávy o kvalitě života a její udržitelnosti započne diskuze rozčleněná do tematických bloků: Lidé a společnost, Hospodářský model, Odolné ekosystémy, Obce a regiony a Globální rozvoj a dobré vládnutí. Hosty fóra budou Eva Hejzarová (FSV UK), Vojtěch Kotecký (Glopolis), Jan Žůrek (Česká podnikatelská rada pro udržitelný rozvoj)Peter Bednár (Jakub Cigler Architekti), Petr Bouchal a Pavel Přibyl (České fórum pro rozvojovou spolupráci). Konec online konference je plánován na 12 hodin. Bližší informace k programu a hostům fóra naleznete v souborech přiložených níže.

Pozvánka (PDF, 67 kB )
Program a hosté FUR 2020 (PDF, 520 kB )

Zdroj: MŽP

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí