zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Na boj proti kůrovci a živelním pohromám dostanou obce 640 mil.Kč

09.12.2020
Les
Urbánní ekologie
Na boj proti kůrovci a živelním pohromám dostanou obce 640 mil.Kč

Na obnovu majetku po živelních pohromách má ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) připraveno 500 milionů korun z národních dotací. Na obnovu místních komunikací kvůli těžbě kůrovcového dříví má dalších 140 milionů. V prvním případě mohou o dotaci žádat obce a kraje, ve druhém obce z Moravskoslezského, Olomouckého a Zlínského kraje. Žádosti je možné podávat ode dneška do 12. února 2021. Ministerstvo to dnes ČTK sdělilo ve své zprávě.

"Na četné žádosti starostů a starostek vyhlašujeme výzvu, která pomůže minimalizovat škody způsobené kůrovcovou kalamitou. V zasažených krajích tak dojde především k obnově místních komunikací, které byly kvůli těžbě dřeva poničeny. Samozřejmostí je pak vyhlášení už tradiční výzvy na obnovu obecního a krajského majetku po živelních pohromách," uvedla ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová (za ANO).

Dotaci na obnovu obecního a krajského majetku po živelních pohromách poskytne ministerstvo do 70 procent nákladů. Žadatel může v této výzvě podat více žádostí. Součet požadovaných dotací může být maximálně 50 milionů korun. Dolní limit dotace je 500.000 korun.

U dotací na opravu komunikací kvůli kůrovcové těžbě půjde polovina ze 140 milionů korun do Moravskoslezského kraje. Pro obce ve Zlínském kraji je určeno 28,6 procenta, v Olomouckém kraji 21,4 procenta. Dotace je poskytována až do 60 procent skutečně vynaložených uznatelných nákladů akce. Minimální dotace je 500.000 korun, maximální deset milionů korun.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí