zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

A.P. Moller koupí výrobce udržitelných obalů Faerch

20.12.2020
Odpady
Recyklace
A.P. Moller koupí výrobce udržitelných obalů Faerch

Společnost A.P. Moller Holding, která vlastní dánský přepravní gigant Maersk, se dohodla na koupi výrobce udržitelných obalů na potraviny Faerch Group za 1,9 miliardy eur (50 miliard Kč). Oznámila to společnost v dnešním prohlášení. Faerch vlastní mimo jiné závod na plastové a fóliové obaly v Liberci.

Faerch se specializuje na recyklaci obalů pro potravinářský průmysl zpět na nové obaly vhodné pro potraviny. A.P. Moller firmu koupí od soukromé investiční skupiny Advent International.

"Dnes mnoho plastů a jiných forem odpadu končí v přírodě, na skládkách a ve spalovnách s dalekosáhlými dopady na životní prostředí," uvedl v prohlášení generální ředitel A.P. Moller Holding Robert M. Uggla. "Chceme přispět k zásadnímu společenskému rozvoji kruhového systému odpadu, kdy stejný materiál bude znovu a znovu využíván v nekonečném počtu výrobních cyklů," dodal.

Faerch má více než 1400 zaměstnanců a 12 výrobních závodů. Kromě Dánska a Česka jsou také v Británii, Francii, Španělsku a Nizozemsku. Fond Advent vlastnil firmu od roku 2017.

Faerch i po převzetí bude fungovat jako samostatná společnost. Transakci musí ještě schválit antimonopolní úřady a Faerch rovněž musí nejprve dokončit nedávno oznámenou akvizici obalové divize firmy Sirap v Itálii, Polsku a Španělsku.

A.P. Moller Holding vlastní 41,5 procenta akcií a 51 procent hlasovacích práv ve firmě A.P. Moller-Maersk. Vlastní také 20 procent akcií největší dánské banky Danske Bank, uvedla agentura Reuters.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí