zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Kladno a okolní obce chtějí řešit svoz odpadu, zakládají svazek

05.01.2021
Odpady
Urbánní ekologie
Kladno a okolní obce chtějí řešit svoz odpadu, zakládají svazek

Kladno a okolní obce chtějí společně řešit svoz odpadu. Zakládají svazek, který má pomoci zajistit silnější pozici při vyjednávání o podmínkách a platbách za svoz a nakládání s odpady. Svazek tvoří téměř dvě desítky obcí, věnovat se bude i dalším problémům regionu. První schůzka by se měla konat podle předpokladů v lednu, čeká se na úřední zapsání svazku, řekla ČTK kladenská radní Petra Melčová (za ANO).

Podle zákona by od roku roku 2030 měl platit zákaz skládkování a také se v příštích letech budou zvyšovat poplatky za ukládání odpadu. Obce se proto chtějí společně na změny připravit a mít plán na likvidaci odpadu, který budou koordinovat se Středočeským krajem. "Je to všechno na vyjednávání," uvedla Melčová. Jedním ze zásadních témat, které bude řešit i kraj, je plánované zprovoznění spalovny odpadu u Horních Počapel na Mělnicku. Měla by tam mířit většina odpadu ze Středočeského kraje, část místních je ale proti.

Obce z Kladenska se také chtějí podle Melčové společně zabývat dalšími tématy, například společným nákupem energií, dlouhodobými plány v zásobování vodou nebo dopravní zátěží v některých obcích.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí