zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Ve středočeské části CHKO Brdy loni přibylo přestupků

09.01.2021
Chráněná území
Ve středočeské části CHKO Brdy loni přibylo přestupků

Ve středočeské části Chráněné krajinné oblasti (CHKO) Brdy loni přibylo přestupků. Policisté zaznamenali 242 případů neoprávněného parkování, meziročně o 117 více. Za vjezd do rezervace uložili 201 pokut, předloni jich bylo 185. Důvodem je větší návštěvnost v souvislosti s pandemií koronaviru, informovala dnes ČTK mluvčí příbramské policie Monika Schindlová.

"Lidé v době nouzového stavu více navštěvují přírodu, bohužel někteří z nich mají potřebu přijet k lesu co nejblíže a tam i přes zákaz zaparkovat," uvedla Schindlová.

Jenom v prosinci u Orlova policisté zaznamenali 78 případů špatného parkování. Ve správním řízení pak hrozí pokuta až 5000 korun. Podle starosty Obecnice na Příbramsku Josefa Karase (nez.) v Brdech přibylo návštěvníků už předloni a loni s koronavirem jejich počet ještě vzrostl. Za jarního nouzového stavu obec nechala své parkoviště raději otevřené, aby výletníci živelně neparkovali na okrajích lesa.

Tři řidiči projíždějící CHKO byli loni pod vlivem návykových látek, jeden měl zakázáno řízení a další usedl za volant bez řidičského oprávnění. Šestkrát řešili policisté táboření, většinou s rozdělaným ohněm, za což ve správním řízení hrozí pokuta až 15.000 korun.

"Co se týká táboření v lese, tento zákaz platí již mnoho let. Takzvaně pod širákem však osoby spát mohou, jde o nocování bez přístřešku a samozřejmě nesmí rozdělávat oheň," uvedla Schindlová. Lidé se v lese také nesmějí chovat hlučně, jezdit mimo cesty, odhazovat odpadky a kouřit.

Policisté loni zasahovali v Brdech již pátou sezonu, někdejší vojenský újezd se přeměnil na chráněnou krajinnou oblast počátkem roku 2016. Příbramští policisté kvůli tomu přibrali nové lidi a dostali speciální techniku - terénní vozidla, čtyřkolky a drony. Obvodní oddělení Příbram-venkov má na starosti středočeskou část Brd s rozlohou kolem 175 kilometrů čtverečních. Policejní pyrotechnik byl loni podle Schindlové třináctkrát přivolán k prověření nalezené munice.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
INISOFT s.r.o.
19
1. 2021
19.1.2021 - Seminář, školení
Liberec, hotel Centrum Babylon
INISOFT s.r.o.
20
1. 2021
20.1.2021 - Seminář, školení
Praha, hotel Globus
INISOFT s.r.o.
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Olomouc, Clarion Congress
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Hotel Globus
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí